Soľ na technické použitie

Technická soľ

  • Tabletovaná soľ
    Biele tablety s priemerom 18 respektíve 25 mm, výškou 14 respektíve 18 mm vyrobené z vysokopercentnej soli pôsobením vysokého tlaku pri formovaní. Slanej chuti bez vône a zápachu. Neobsahuje žiadne prídavné látky. Používa sa pre regeneráciu iontomeničových zmäkčovačov vody v priemysle, zdravotníctve a domácnostiach. Dodávané v 25 kg polyetylénovom balení.
  • Varená soľ vysokopercentná
    Chlorid sodný varený – biela mikrokryštalická látka slanej chuti bez vône a zápachu používaná ako surovina alebo pomocná látka pre nepotravinárske a priemyselné účely. Môže sa použiť pri regenerácii iontomeničových živíc, do bazénov, ako pomocná látka v priemysle, tiež ako plnivo pri rôznych výrobkoch, zahusťovadlo a v zimnom období i na posyp chodníkov a spevnených plôch s účinkom maximálne do -5°C. Je vysoko čistá bez mechanických nečistôt.
  • Soľ pre zver kusová
    Kamennú soľ považujeme za minerálne krmivo a v nej obsiahnutý sodík a chlór za minerálne látky. Minerálne látky rozdeľujeme podľa obsahu v tele zvieraťa, a tým aj potreby v potrave zvieraťa na makroprvky, napríklad sodík, vápnik, fosfor, draslík, horčík, chlór a síra, a na mikroprvky, ku ktorým patrí železo, mangán, meď, zinok a podobne. Kombináciou vybraných minerálnych látok vzniká minerálne krmivo, takzvaný minerálny premix, ktorý má spravidla sypkú alebo pevnú konzistenciu. Súčasťou bežných premixov je soľ. Premix sa buď primiešava do ďalších krmív, alebo sa zveri predkladá vo forme lízanky. Soľ má okrem fyziologicky dôležitých funkcií pre organizmus vplyv aj na žravosť zvierat, čiže po zamiešaní do krmiva sa stáva krmivo chuťovo atraktívnejším.