Prejsť na navigáciu

História spoločnosti

1948 - Po skončení 2. svetovej vojny sa v roku 1948 zakladá ŘEMPO – ŘEMESELNÍCKE POTŘEBY, štátny podnik ako veľkoobchodná odbytová základňa, ktorá má za úlohu obchodovať a zásobovať trh, najmä ochrannými pracovnými prostriedkami, textilom, koženými výrobkami, technickým materiálom, výrobkami z plastov atď. a tým aj zabezpečiť tovary a materiály pre širokú verejnosť, výrobné družstvá, pridružené výroby, dielne, aj preveľké podniky a organizácie.

1968 - Po vytvorení federácie (ČSFR) bol podnik rozdelený do dvoch samostatných celkov ŘEMPO Praha a REMPO Bratislava.

1995 - Po rozpade Československa sa privatizuje REMPO, š. p. priamou kúpou od FNM a 2.9.1995 vzniká spoločnosť r&empo, s. r. o. ako nástupca a pokračovateľ hore uvedených obchodných činností v ktorej sa profiluje do veľkoobchodnej a špecifickej maloobchodnej činnosti.

1997 - Otvorenie prvého jedinečného maloobchodného supermarketu s ochrannými pracovnými prostriedkami na Slovensku o ploche viac ako 1 200 m2.

2001 - Spoločnosť sa transformuje na dva samostatné subjekty, odčleňuje zákazkovú obchodnú činnosť (metráž) na samostatný právnický subjekt a prijíma pôvodný názov odbytovej veľkoobchodnej organizácie REMPO, s. r. o.

2003 - Bolo priznané pôvodné logo REMPO, aj s ochrannou známkou.

2010 - Otvorenie predajného skladu v Banskej Bystrici

2013 - Otvorenie nového supermarketu v Bratislave o ploche viac ako 2 380 m2 s ponukou rozšíreného sortimentu tovarov ochranných pracovných prostriedkov, čistiacich prostriedkov, náradia, technických tkanín, lán, motúzov, plastických výrobkov a plastov a mnoho iných v rozsahu viac ako 4 500 položiek